ELMAX Serwis Profesjonalne Instalacje Elektryczne. Bezpieczeństwo to nasz priorytet.

Sprawdź nasz sklep internetowy
Normal_internet

Instalacje telefoniczne i komputerowe

 Telefon i internet to dwie rzeczy z którymi miał styczność prawdopodobnie każdy obecnie żyjący człowiek. Używamy ich na co dzień, wykorzystujemy do pracy, rozrywki, komunikacji ze znajomymi. W Twojej firmie nie ma możliwości, aby zabrakło telefonu. Wszystkie poważne instytucje wymagają kontaktu telefonicznego, kontakt z kontrahentami także w większości przypadków prowadzony jest właśnie przez telefon. Zatem czego potrzebuje Twoja firma? Internetu i sieci telefonicznej.

Zła instalacja telefoniczna może Cię słono kosztować

Czasem zdarza się tak, że po podłączeniu sieci telefonicznej nie możemy komfortowo z niej korzystać. Spotykamy się z problemami różnej natury, od szelestów, po rozłączanie się, stukanie i wyciszony głos rozmówcy. Najczęściej spowodowane jest to nieodpowiednią instalacją. Monterzy i wykwalifikowani elektrycy mogą zapobiegać takim podstawowym błędom, którym często poddadzą się niedoświadczeni użytkownicy.

Kolejną ważną rzeczą w firmie jest internet i intranet, czyli sieć wewnętrzna. Chcąc aby nasze informacje nie były narażone na atak z zewnątrz czy tez nieumyślne wyniesienie danych na zewnątrz, warto zastanowić się nad intranetem, który jest siecią komputerową wewnętrzną. W dość łatwy sposób można połączyć ze sobą wszystkie komputer firmie, co znacznie ułatwi komunikację i zaoszczędzi nam błędów i pomyłek.

Wystarczy zakup prostych urządzeń i łatwo dostępnego okablowania. Cały proces wdrożenia instalacji tego typu w średniej firmie, zajmie wykwalifikowanemu monterowi około dnia. Korzyści są niesamowite, ponieważ komunikacja w wielu firmach jest niezbędna. Pracując nad jednym projektem, mamy możliwość komunikowania się non stop.

Jak widzisz zarówno sieć komputerowa, jak i telefonia, mają dla nas ogromne znaczenie w życiu codziennym. Nie warto bagatelizować tej sprawy i narażać się na braki lub nieodpowiednie działanie sprzętu. Od dobrego funkcjonowania tych elementów, często zależy funkcjonowanie naszej firmy.

Czy wyobrażasz sobie co by było, gdyby na świecie przez tydzień zabrakło telefonów i internetu? Jak funkcjonowałbyś Ty i Twoja firma?