ELMAX Serwis Profesjonalne Instalacje Elektryczne. Bezpieczeństwo to nasz priorytet.

Sprawdź nasz sklep internetowy
Normal_alarm

Instalacje alarmowe

Alarm w domu to podstawowe zabezpieczenie jakie możemy zastosować aby czuć się bezpieczniej.Czy faktycznie alarm może uniemożliwić wtargnięcie do naszego domu i przed obrabowaniem go? Sprawdźmy jak wygląda to w praktyce.

Dawniej alarm kojarzył się z urządzeniem, które po wykryciu ruchu miało za zadanie zrobić dużo hałasu. W tym celu instalowano w budynku czujniki ruchu i w momencie uruchomienia alarmu, wszystko co uruchomiłoby czujnik, spowodowałoby uruchomienie alarmu.Obecnie instalacje alarmowe są nieco bardziej zaawansowane.

Wyobraź sobie, że wyjeżdżasz na wakacje i pozostawiasz swój dom sam w odległej okolicy. Gdybyś używał standardowej wersji instalacji alarmowej, to złodzieje po wtargnięciu, mieliby kilka minut do tego, aby skraść kilka cennych elementów. Zanim sąsiedzi wezwaliby policję, Twój dom mógłby być już zrabowany, a bandyci znajdowaliby się daleko od niego.

Obecnie całość może wyglądać tak, iż złodzieje po włamaniu uruchamiają czujniki, ale alarm nie wykonuje żadnego hałasu, a wysyła sygnał do agencji ochrony lub na policję. Kiedy te organy przyjeżdżają na miejsce, złodzieje nie spodziewają się zupełnie niczego.

Nowe sterowniki instalacji alarmowych mają bardzo wiele ciekawych funkcji. Można połączyć je z systemami monitoringu. Czujniki mogą uruchamiać kamery, a całość może być transmitowana do miejsca oddalonego o wiele kilometrów.

Alarm można zastosować także do innych budynków, jak choćby hale produkcyjne, biura, budynki gospodarcze ze zwierzętami itp. Wszystkie one są potencjalnie atrakcyjne dla włamywaczy i wszystkie powinniśmy chronić.

Często jednak, na przykład ze względów finansowych, odkłada się ją na „lepsze czasy ”, nierzadko do momentu, kiedy jest już za późno na ułożenie pod tynkiem przewodów.

Czy warto zakładać alarm?Jest to wydatek jednorazowy, dobrze wykonany nie wymaga wydatków związanych z eksploatacją. Obecnie każdy z nas może pozwolić sobie na taką instalację alarmową. Daje to ogromną swobodę, ponieważ zawsze mamy pewność, że w momencie wtargnięcia do naszego domu, ktoś zostanie o tym szybko poinformowany.